Sigorta24

0(312)

425 45 25

Aviva Sigorta

Aviva Sigorta

Aviva Sigorta

Aviva Sigorta olarak, İngiliz sigorta grubu Aviva'nın bir üyesiyiz ve dünyada 316 yıllık bir geçmişe sahibiz. Bugün İngiltere, ABD, Kanada, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İrlanda, Polonya,  Hindistan, Hong Kong, Güney Kore, Singapur, Rusya, Çin, Litvanya, Malezya, Tayvan, Sri Lanka ve Türkiye'de milyonlarca insana hizmet vermekteyiz.

İngiltere'nin en büyük sigorta grubu olan Aviva, dünyanın en büyük altıncı sigorta grubudur. Aviva Sigorta ile birlikte, General Accident ve Norwich Union'un oluşturduğu Aviva Grubu'na bağlı 50 uluslararası şirket bulunmaktadır. Aviva Grubu'nun 2011 yılı itibarıyla prim üretimi 40.6 milyar Pound olup yönettiği varlık değerleri 337 milyar Pound'a ulaşmıştır. Tüm dünyada yaşanan belirsizliklere, sürekli düşen borsa değerlerine, azalan mali gelirlerin ve karlılığın büyük sigorta gruplarını etkilemesine ve piyasanın belli başlılarının reytinglerini düşürmesine rağmen, Aviva Grubu AA reytingini koruyarak gücünü vurgulamıştır.

Aviva Grubu'nun dünya çapında 36,700 çalışanı ve 43 milyon müşterisi bulunmaktadır Türkiye'ye en çok yabancı sigorta yatırımını Aviva gerçekleştirmektedir. Bu yatırım kriterleriyle, Aviva Grubu, Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük üçüncü İngiliz şirketi konumundadır.

 

www.avivasigorta.com.tr